Talsu biedrība “Brīnumiņš” saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu

2015. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu saņēmušas 50 Latvijas biedrības un nodibinājumi, kuru darbība aptver 48 Latvijas novadus. Tostarp novembrī atbalstītas jaunas aktivitātes astoņās rosīgās organizācijās, arī ģimeņu un bērnu attīstības centrā “Brīnumiņš” Talsos.

Centrs jau vairāk nekā 12 gadus piedāvā plašu aktivitāšu klāstu Talsu un Talsu novada jaunajām ģimenēm. Tajās šobrīd piedalās teju 100 ģimenes, kurām nepieciešams atbalsts – psiholoģisks, morāls vai izglītojošs. Centrs gādā par individuālām nodarbībām bērniem ar īpašām vajadzībām. Laikā, kad mazuļu vecāki apgūst nepieciešamās zināšanas ģimeņu lietās, viņu atvases pieskata profesionāli speciālisti. Individuālā pieeja bērnu un ģimeņu problēmu risināšanā, stipra komanda, spēja sēt vecākos ticību un enerģiju ir “Brīnumiņa” sekmīgās darbības pamats.

Fonda atbalstītais projekts “No sirds dodot” (EUR 6`400) sniegs atbalstu 40 novada ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām. Īpaši pielāgotie rehabilitācijas krēsli atvieglos līdzdalību centra nodarbībās arī tiem, kuriem līdz šim tas bija apgrūtinoši vai pat neiespējami.

Novembrī fonda programmas „Nāc un dari! Tu vari!” ietvaros atbalstu saņēma astoņas biedrības: Rēzeknes pilsētas Teātris-studija “Joriks”, biedrība „Dundagas bērnu un jauniešu atbalsta centrs”, Tukuma pilsētas pensionāru biedrība, ģimeņu un bērnu attīstības centrs “Brīnumiņš” Talsos, biedrība “Sukrums” Baltinavā, biedrība “Nākotnei” no Dagdas novada, Tukuma biedrība „Asni 3139” un Madonas biedrība “Mēs saviem bērniem”.

Fotogrāfijas sk. šeit: http://failiem.lv/u/unnwmku

Visas biedrības un nodibinājumi, kas saņēma fonda atbalstu, ar savu rosību bagātina apkaimes iedzīvotāju dzīvi un palīdz līdzcilvēkiem. Atbalstīto organizāciju aktivitātes aptver dažādas jomas, tostarp sociālo palīdzību, darbu ar bērniem un ģimenēm, kultūru un radošas iniciatīvas, darbu ar senioriem, jauniešu aktivitātes.

Kopumā programmā “Nāc un dari! Tu vari!” 2015. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds saņēma izskatīšanai 320 dažādas ieceres, no kurām 113 pārtapa konkrētu projektu pieteikumos. No tiem šogad atbalstīta 50 projektu īstenošana, aptverot 48 Latvijas novadus. 2015. gadā atbalstīto visu projektu apraksti: šeit.

Savukārt 2013. un 2014. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā „Nāc un dari! Tu vari!” atbalstītas 102 organizācijas, piešķirot to iecerēm katrā gadā teju 225 000 eiro. Programmas atbalsts 2015. gadā ir līdzvērtīgā apjomā.

2013. gadā atbalstītajās organizācijās īstenoto aktivitāšu labumu guvēju skaits sasniedza 21 350 iedzīvotājus 34 novados, savukārt 2014. gadā – jau 35 500 iedzīvotājus 46 novados, bet šogad kopējais labumu guvēju skaits ir jau 45 000 cilvēku visā Latvijā.

Organizāciju veikums programmā „Nāc un dari! Tu vari!” ir ieguldījums to ilgtermiņa attīstībā. Organizāciju darbību atzinīgi novērtējušas vietējās pašvaldības un to veiksmīgā sadarbība ir labvēlīgi ietekmējusi vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi.

Plašāk par programmu “Nāc un dari! Tu vari!” skatiet:  www.teterevufonds.lv (sadaļa „Projekti” – „Kopienu projekti”).

Pasākuma fotogrāfijas: http://www.teterevufonds.lv/gallery/programmas-nac-un-dari-tu-vari-jauno-ligumu-parakstisana-05112015

11_Brinumins

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *