Pagājis jau gads kopš ĢBAC "Brīnumiņš" īsteno projektu Nr. 9.2.2.3/20/A/005 "Tu vari tāpat, kā es"

Pagājis jau gads kopš ĢBAC "Brīnumiņš" īsteno projektu Nr. 9.2.2.3/20/A/005 "Tu vari tāpat, kā es"

Ansamblis_Kras.jpg

 2021. gada augustā apritēja gads, kopš ĢBAC "Brīnumiņš" īsteno ESF atbalstīto projektu Nr. 9.2.2.3/20/A/005 "Tu vari tāpat, kā es". Projekta mērķis ir veicināt ilgtspejīgu ĢBAC “Brīnumiņš” Dienas aprūpes centra darbību, nodrošinot un paplašinot sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un to pieejamību tuvu dzīvesvietai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

Līdz šim projektā iesaistījies jau 61 bērns ar funkcionāliem traucējumiem gan no Talsu, gan bijušajiem Dundagas, Rojas, Mērsraga un Kandavas novadiem. Projekta ietvaros saņemtais finansējums devis iespēju nodrošināt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus tiem bērniem, kuriem ikdienā šos pakalpojumus bez maksas šādā apjomā saņemt nav bijis iespējams.

12 mēnešu laikā kopumā projekta ietvaros nodrošinātas jau 2202 nodarbības, kuras aptver kopumā 15 sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Ir noslēgušies kanisterapijas, audiologopēda nodarbību, bērnu fizioterapijas nodarbību un psihologa konsultāciju cikli, savukārt, projekta ietvaros joprojām turpinām nodrošināt logopēda, ergoterapijas, silto smilšu, dabas vides estētikas, mūzikas nodarbības, mūzikas un mākslas terapijas nodarbības bērniem, kā arī fizioterapijas nodarbības, psihologa konsultācijas un grupu nodarbības vecākiem.

 

Viena no projekta dalībniecēm ir mazā Lote - bezgala mīļa, jautra un sirsnīga meitenīte. Par dalību projektā Lotes mamma raksta šādi:

"Lote nodarbības "Brīnumiņā" apmeklē jau gandrīz gadu. Ikreiz, kad jābrauc uz Talsiem, Lote jau pirmā ir mašīnā un ar nepacietību gaida,kad dosimies ceļā. "Brīnumiņā" vienmēr jūtamies gaidītas, turklāt Lote vienmēr izrāda neviltotu prieku, satiekot skolotājas. Pēc katras nodarbības man tiek pastāstīts, kā ir gājis - kas izdevies, kas nē, turklāt skolotājas mani spēj uzmundrināt, kad šķiet, ka nekas nesanāk un nemainās. Ļoti forši ir tas, ka nodarbības tiek piedāvātas mums izdevīgākā laikā, jo dzīvojam Kandavā un es strādāju Tukumā, kā dēļ reizēm sanāk nokavēt nodarbības sākumu. Tomēr arī tad mūs vienmēr sagaida ar smaidu un nodarbība notiek visu paredzēto laiku. Gan es, gan Lotes bērnudārza audzinātājas esam pamanījušas uzlabojumus Lotes attīstībā kopš apmeklējam nodarbības. Un tas viss ir pateicoties iespējai iesaistīties šajā projektā, ko īsteno "Brīnumiņš". Ja vien būtu iespēja, arī turpmāk noteikti piedalītos šāda veida projektā un apmeklētu nodarbības "Brīnumiņā"! Paldies par iespēju!"

Top trešais "Talsu novada Sirds stāsti" raidījums

Trešajā “Talsu novada Sirds Stāstu” raidījumā mēs rādīsim stāstu par ģimeni, kurā aug bērniņš ar retu ģenētisku saslimšanu.

2019-05-05