Talsu Ģimeņu un bērnu attīstības centrs «Brīnumiņš»

Atbalsta grupas.

Atbalsta grupas īpašo bērnu mammām ir mēneša gaidītākā diena, kurā katra var būt klātesoša pati sev un citiem līdzīgi domājošiem vecākiem. Kopā ar Sanitu Ziediņu ik katra dalās savā pieredzē, spēkā un cerībās, kā arī papildina zināšanas. Katra mamma tiek mīļi sagaidīta, par viņu šeit parūpējas, lai „Brīnumiņā” pavadītais laiks būtu mierpilns. Pie tējas tases rit garas sarunas, brīžiem skan dzirkstoši smiekli un cita citu stiprina ar atbalstošu plecu. Atbalsta grupa nebeidzas, aizverot „Brīnumiņa” durvis – šeit dzimušas jaunas draudzības, un ikdienā tiek svinēti kopīgi svētki. Atbalsta grupas nenotiek tikai telpā. Pēc atbalsta grupām ir dzimušas draudzības, tiek svinēti kopā svētki. Mīlestība pret sevi ir ļoti fundamentāla un būtiska cilvēka vajadzība – kad tā tiek apmierināta, cilvēks ir vesels un laimīgs kā personība, tāpēc mammas, kuras izvēlas šeit nākt, ir ieguvējas. „Atceries, tu neesi viena!” tā īpašo bērnu mammām atkal un atkal atgādina „Brīnumiņš”.
Savukārt, Ilzes Pečules pārziņā ir atbalsta grupas audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Reizi mēnesī tiek pārrunātas aktuālākās tēmas, meklēti kopīgi risinājumi, un ģimenes dalās savā pieredzē, veiksmēs un neveiksmēs un iedrošina vienu otru. Bet Ilze palīdz ar savu teorētisko bāzi. Laiku pa laikam ģimenes stiprina arī tikšanās ar dažādiem ekspertiem, sākot no juristiem līdz pat skaistumkopšanas speciālistiem, kas atgādina, ka arī par sevi ir jāparūpējas un savi iekšējie resursi jāatjauno.
Būtisks atbalsts ir bērnu pieskatīšana, kas vecākiem ļauj baudīt mierīgu vakaru ar līdzīgi domājošajiem, kamēr mazie atver radošumu un izdzīvo bērnību rotaļu istabā un kopā ar „Brīnumiņa” meitenēm kvalitatīvi pavada laiku. „Brīnumiņš” cer, ka izdosies piepildīt ideju, ka pieskatīšana būtu nodrošināta arī īpašajiem bērniem, kamēr viņu mammas atgūst spēkus atbalsta grupā. Pateicoties dažādu projektu un finanšu piesaistei šobrīd tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana visām atb.gr.kas ir ļoti nozīmīgs atbalsts vecākiem.