Projekts "Palīdzēsim rociņām radīt brīnumus"

''Palīdzēsim rociņām radīt brīnumus"

 

Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas"  ietvaros. Projekta īstenošana bijusi iespējama pateicoties Lauku atbalsta dienesta, Talsu rajona partnerības un Talsu novada pašvaldības līdzfinasējumu.  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansētās Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma "Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" ietvaros.

 

Projekta "Palīdzēsim rociņām radīt brīnumus" ietvaros, Centrs ir iegādājies digitālu ierīci "Rapael Smart Glove" jeb "gudro cimdu" bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. "Gudrais cimds" ir pavisam jauna iekārta- tikai 2014.gadā tā tika palaista testa režīmā, un "Brīnumiņš" Talsu novadam ir ļāvis kļūt par otro vietu Ziemeļeiropā, kur šāda ierīce ir pieejama. Iekārta atslogo darbu ergoterapeitiem, terapeitiem un pedagogiem, kjuri nodarbojas ar neiroloģisku problēmu risināšanu.

Tas ir liels atbalsts ne tikai bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, bet arī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Ierīce paredzēta, ja tās lietotājam bijuši smadzeņu bojājumi, kas radījuši nepilnvērtīgas roku kustības, tā uzlabo motorās funkcijas ( roku, plaukstu, apakšdelmu un plecu) rehabilitāciju. Ar šīs ierīces palīdzību funkcionāli tiek novērtētas pirkstu, plausktas locītavu, apakšdelmu kustību funkcijas. Izmantojot šīs ierīces lietotājprogrammu, tās lietotāji iemācās veikt dažādas kustības ar rokām, tā apgūstot dažādas iemaņas virtuālās realitātes vidē. Šī ierīce palīdz cilvēkiem atgūt kontroli pār savām rokām. Ierīcei ir gumijas cimds, kas paredzēts lietotāja rokai, un tai ir kustību pozīcijas sensori uz pirkstiem un plaukstas locītavām. Ierīce aprīkota ar Android lietotni, kas savienota ar Bluetooth, pārraida sensorus un izmantojot spēles un darbības, tiek stiprināta roku muskulatūra.

Šī iekārta tiek pielietota bērniem ar dažādu invaliditātes pakāpi, kas saistītas ar centrālās nervu sistēmas traucējumiem, muskuļu, kaulu un nervu sistēmas komplikācijām. Piedāvājot dažādus vingrinājumus un motīvu saturus, kas aizrauj konkrēto mērķauditoriju un sniedz pilnvērtīgu un ilgstošu rehabilitāciju, tiek nodrošināta iespēja bērniem un jauniešiem no jauna apgūt ikdienai tik ļoti nepieciešamās iemaņas.